Dosypywania granulatu

Nawierzchnie sportowe z trawy syntetycznej, niezależnie od tego, czy wypełnione są granulatem czy piaskiem kwarcowym wymagają uzupełniania.


Niszczenie nawierzchni spowodowane przez warunki atmosferyczne tj.wiatr, wodę oraz siłę grawitacji powoduje systematyczne zmniejszanie się objętości wypełnienia. Dodatkowym czynnikiem jest czynnik ludzki - materiał wypełniający jest wynoszony również pod obuwiem użytkowników boiska.


Podobnie jak gleba, powierzchnia boiska ulega procesom niszczenia, co może skutkować:

  • załamaniem i odkształceniem źdźbeł trawy,
  • zakłóceniem działania systemu drenażowego,
  • zmniejszeniem elastyczności oraz sprężystości powierzchni boiska.

Zbyt mała ilość wypełnienia powoduje powstanie zbitej i twardej powłoki, która nie przepuszcza wody. Woda zbieraj się wtedy na powierzchni boiska, nie przedostaje się do systemu drenażowego znajdującego się pod płytą boiska. Na powierzchni tworzą się wtedy idealne warunki do rozwoju np. mchów i grzybów. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo użytkowania boiska, które staje się coraz bardziej śliskie.

Uzupełnienie granulatu jest integralnym elementem przeprowadzenia konserwacji boiska. Dzięki spulchnieniu powierzchni i dosypaniu świeżego materiału wypełniającego, umożliwiamy nie tylko odpływ wody z powierzchni boiska, ale także stałą strukturę podłoża.

Dostępne granulaty i piaski kwarcowe 

Rodzaj wypełnienia
Dostępne frakcje 

Granulaty SBR Recykling (czarny/szary)
0,5 - 2,5 mm
1,0 - 3,0 mm
1,0 - 4,0 mm
2,5 - 4,0 mm
Piasek kwarcowy
ziarna od 0,0625 do 2 mm